Виховний захід "Живи і процвітай, єдина, свята Україно"
Напередодні однієї з найважливіших дат в новітній історії нашої країни, Дня Соборності України, разом з учнями 21 групи та Ягодою М.А., провели виховний захід "Живи і процвітай, єдина, свята Україно". Лейтмотивом зустрічі стали єдність нашого народу та повага до кожного члена суспільства, адже сьогодні, як ніколи, потребуємо об'єднатися і пам'ятати свою історію.
Почався захід із символічної зустрічі Західної та Східної України та їх єднання. Учні постарались відтворити історичний момент проголошення Акту Злуки на Софійській площі. Також ми намагались продемонструвати учням ті ідеї та цінності, які насправді об'єднують нас, а саме провели діалог з вихованцями про представника з кожної області України, які прославили нашу державу на увесь світ. Нам було надзвичайно приємно чути запитання учнів про тих відомих людей, яких не було включено до переліку, адже це означає, що мети досягнуто - наше молоде покоління знає своє коріння і ми маємо ким пишатись.
Ще одним символом, спільним для всієї нашої країни, на нашу думку, є вишивка, адже кожен регіон славиться своїми вишиванками, хай і з власними особливостями. Тому учні виконали ще одне завдання - скласти вишивану карту України-пазл.
На завершення заходу присутні ми прийняли рішення не утворювати традиційний ланцюг єдності, щоб зайвий раз на ризикувати здоров'ям, а натомість об'єднали карту України символами миру зі своїми побажаннями для нашої країни.
Усний журнал: "Волонтер це не професія і не заняття. Це стан душі і покликання".
До міжнародного дня волонтера спільно з Ягодою М.А було проведено усний журнал на тему: "Волонтер це не професія і не заняття. Це стан душі і покликання".
Сторінки цього журналу допомогли учням пригадати історію виникнення волонтерського руху, розповіли про найвідоміших волонтерів та меценатів України та світу, ознайомили учнів з основними напрямками волонтерської діяльності в нашій країні та спонукали задуматись над роллю кожного з нас у волонтерстві. Крім того, учні склали характеристики, притаманні волонтерам, у єдине слово, а також позмагались на краще знання відомих висловів Матері Терези.
Участь нашої групи у ІІІ Всеукраїнському уроці доброти 6 жовтня 2020.
Естафету перейняли від Гудованої М.П. та Мороз С.П. Правда, через карантинні вимоги довелось поділити групу навіпіл і двічі проходити вікотрину, але в результаті всі залишились задоволені. Дякуємо БО "БФ "Щаслива Лапа"за надані матеріали "Хвостатої вікторини" та матеріали для оформлення заходу. Окремі питання були новими і для мене, як для вчителя. Залишається лише роздрукувати сертифікат участі, який нещодавно отримала на електронну пошту від організаторів 😉
Виховна година з елементами тренінгових завдань "Емоційна саморегуляція та самоконтроль".
Чи знаєте Ви, що сьогодні цінується на однаково високому рівні з Вашими розумовими здібностями при влаштуванні на роботу? Учні групи 31 знають, а хто не знав, то дізналися 22 вересня на виховній годині.
Присутні за заході вихованці ознайомились з поняттями "емоційно компетента людина" та "емоційна саморегуляція", опрацювали інформацію про базові емоції людини та ситуації, які їх спричиняють, а також обговорили загальну стратегію самоконтролю.
Крім того, учні виконали вправи "Що моя річ знає про мене" та "Дружні долоньки". Оскільки епідеміологічна ситуація не дозволяє поки що проводити значну частину цікавих вправ, учні погодились повторити годину спілкування, як тільки стане можливим і виконати ще більше цікавих завдань. А серед прийомів саморегуляції наших емоцій учням сподобався рефреймінг, адже він дозволяє знайти хороший аспект у кожній ситуації, яка трапляється з нами щоденно.
«Величний подвиг в ім’я людства – поза часом»
Ось уже десятий рік 28 жовтня Україна відзначатиме День визволення України від фашистських загарбників, тому сьогодні ми вирішили пригадати учням нашого закладу про ті моторошні події, які пережили українці.
З кожним роком стає все менше живих очевидців тієї страшної вогняної віхоли, яка обпалила чи не кожну українську оселю. Можна по-різному ставитися до Другої світової війни, по-різному її називати, але хіба можна забути тих, хто віддав своє життя для щастя інших? Наша пам’ять про ті часи – це лише маленька часточка великої данини пошани полеглим. Вони боролися не за політичну силу, вони прагнули захистити тих, кого любили понад життя – свої сім'ї та Батьківщину. Не полеглі солдати привели на українську землю війська, але їм довелося власною кров’ю напоїти родючі чорноземи, щоб забезпечити життя і мир своїм нащадкам, а для всіх нас – навіки стати частинкою пам’яті.
Під час виховної години ми з учнями зосередили увагу на подіях, які стосувались безпосередньо м. Хоростків та сіл, що зараз входять у склад ОТГ.
Ну, а найважливішим моментом цієї виховної години особисто я вважаю прибирання території біля пам'ятника замордованим мешканцям Хоросткова у 1943 р.
Участь групи №1 (лютий 2018 р.) в конкурсі малюнків на тематику безпеки праці
Готуємось до Нового 2018 року та бережемо планету.
Міні-проект "Виготовлення Еко-прикраси для новорічної ялинки"
Не виховний захід, та все ж...
Коли вперше отримала прощальне слово, як класний керівник, на випускному, довго думала, що ж сказати, щоб було недовго, не сумно і дійсно щиро. І от тоді (під натхненням від роботи з однією з кращих груп за час праці у ліцеї) народилось наступне:
Сьогодні вилітаєте з гнізда…
Ще не соколи, але вже – не соколята…
Хай оминає вас завжди біда,
Хай буде доля лиш добром багата.
Бувало часом, юності порив
Навчив чогось і вчителя, і майстра.
Ваш погляд на життя і нас змінив,
Та пам’ятайте, лиш «per aspera ad astra».
Навчив чогось і вчителя, і майстра.
Ваш погляд на життя і нас змінив,
Та пам’ятайте, лиш «per aspera ad astra».
Тож, незважаючи на чорний будень днів,
З сльозами щастя ми сьогодні випускаєм
Вдячних батькам (і, може,трішки нам) синів.
І в світ широкий вам стежину простеляєм.
Хай спрагла праці, зболена земля,
Відчувши ваші роботящі руки,
Вас на добро і мир благословля
Й оберіга від болю і розлуки.
Світлої долі і спокійних днин.
Я вірю – вами будемо пишатись.
Ви ж, незважаючи на часу плин,
Завжди ЛЮДЬМИ повинні залишатись.
©Панчишин С.В., червень 2015
Немає коментарів:
Дописати коментар